UPDATE ORA 11.39 Viceprim-ministrul Sevil Shhaideh a declarat, vineri, la ieșirea din sediul Direcției Naționale Anticorupție (DNA), că a fost chemată pentru a i se comunica faptul că are calitatea de suspect într-un dosar de corupție.

„Am fost informată asupra calității procesuale pe care o am în acest dosar. Am calitatea de suspect și mai multe nu vă pot declara, fiind o anchetă penală în curs. În acest moment mi s-a adus la cunoștință această calitate. Mă prevalez de toate drepturile pe care le am și o să analizez împreună cu avocatul documentele”, a afirmat Shhaideh.
Vicepremierul nu a răspuns la întrebarea jurnaliștilor dacă își va da demisia după ce a fost pusă sub acuzare în acest dosar. 
UPDATE ORA 11.17 Vicepremierul Sevil Shhaideh, la DNA
Viceprim-ministrul Sevil Shhaideh s-a prezentat vineri la Direcția Națională Anticorupție (DNA), fiind citată într-un dosar de corupție.
La intrarea în sediul DNA, Shhaideh nu a dorit să răspundă întrebărilor adresate de jurnaliști și nici să spună dacă a fost citată în calitate de martor sau suspect.
Ea a venit însoțită de un avocat.
AGERPRES




